HC Draci Bílina - mládež

Vítejte na stránkách hokejového klubu
HC Draci Bílina - mládež
www.hokejbilina.cz

HC Draci Bílina - mládež

Soustředění 2020

Soustředění 2020

Soustředění 2020

V době Koronavirové máme čas se ohlédnout za letošním soustředěním mladých draků.

Každoroční soustředění se konalo opět v srpnu. Celkově se soustředění zúčastnilo 105 dětí a 10 trenérů, rozdělených do dvou termínů, které na sebe nenavazovali. Mladší a starší žáci od pondělí do pátku 10.8.2020-14.8.2020, dorost, junioři, 4. třída, 3. třída, 2. třída a základna v týdnu 24.8.2020-28.8.2020.

Ubytování bylo zajištěno opět v Autokempu na Kyselce v Bílině a strava formou plné penze v Restauraci u Kádi. Dětem již tradičně u Kádi moc chutnalo, až nás někdy, především ti mladší, udivovali, co se do nich v průběhu jednoho dne vejde. Protože k plné penzi všichni dostávali také dopolední a odpolední svačinu, aby doplnily opravdu velký výdej energie. Každý den byly na programu dva hodinové tréninky na ledě a k nim se v rámci všestranného rozvoje a kompenzace přidaly jeden až dva tréninky na suchu.

Mladší žáci chodily na led ráno v 9:00 a odpoledne v 16:15. Po nich vždy měli své tréninky starší žáci, od 10:15 a 17:30. Vždy před tréninkem nebo po tréninku mladí hokejisti absolvovali suchou přípravu. K tomu je nutno připočítat 4x denně cestu z kempu na zimák a zpět, kterou od kategorie mladších žáků chodili všichni pěšky. Náročný tréninkový proces mohli vzhledem k přívětivému počasí denně kompenzovat v bazénu na Kyselce, což patřilo mezi nejoblíbenější část soustředění.

Nejvíce prožitků ze společného týdne v kempu si však i tento rok odnesli ti nejmenší hokejisté, z druhé, první třídy a přípravky ve věku od 7 let a mladší. Pro některé to bylo jejich první delší odloučení od rodičů. Všichni to však zvládly se zdviženou hlavou i když pár slziček sem tam ukáplo.

I oni měli ve všech pěti dnech ledy 2x denně a to v 9:00 a 14:15. Před obědem vždy proběhla koordinační a posilovací cvičení s vlastní vahou, nebo krátké zdokonalení hokejových činností jednotlivce. Po obědě a odpoledním klidu chodili i malý draci plavat do bazénu, kde uvolnili svaly a kompenzovali dřinu, kterou odvedli na ledě a venku. Vše malý draci hltali s úsměvem a nadšením, panovala pohoda a radost z pohybu.

Spolu s nimi v tomto týdnu makali na 100 % i dorostenci a junioři HC Draci Bílina, kteří se snažili připravit na další sezonu v lize dorostu a lize juniorů. Tu minulou obsadili dorostenci 5. místo a junioři 7. místo, a všichni doufáme, že v nastávající sezoně se obě kategorie posunou v tabulkách výše. Chodili na led v 10:15 a v 15:30 a dřeli poctivě každý den soustředění i mimo led.

Soustředění mělo skvělou sportovní atmosféru a proběhlo bez větších komplikací. Víme, že děti se na soustředění moc těšili a jako každý rok si moc užili týden kdy jsou spolu od rána do večera, a tak spolu tráví i chvíle mimo led, což dnes v kolektivních sportech, po zrušení sportovních tříd ve školách, velmi chybí. Všichni se tak poznají úplně z jiné stránky než během hokejové soutěže. Tímto by chtělo vedení poděkovat všem dětem za výdrž a odhodlání, rodičům za podporu a respektování nastavených pravidel. A v neposlední řadě také celému realizačnímu týmu za výborně odvedenou práci.

Velký dík patří také všem subjektům, které nás podporují finančně a bez kterých by se soustředění 2020 neuskutečnilo:

Město Bílina, Statutární Město Teplice, fond Ústeckého kraje, Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy, Český Svaz ledního hokeje, Sev.en Commodities AG, Lada plus s.r.o., autodoprava Maule, Stanislav Tejček, Esox ETC s.r.o., Vyber pohár, Miroslav Slačík.

Galerie k aktualitě

Město Bílina Ústecký kraj Město Teplice MŠMT ČEZ

Počet návštěv: 26894
Posledních 30 dnů: 604 | Posledních 7 dnů: 102 | Poslední den: 7

© 2021 HC Draci Bílina - mládež | Všechna práva vyhrazena | info@hokejbilina.cz
Vytvořeno službou Sklub.cz

Chcete zobrazit mobilní verzi?

Ano Ne