3 : 8

(2:4,0:3,1:1)

HC Draci Bílina

HC Slovan Louny : HC Draci Bílina 3:8 (2:4,0:3,1:1)

Draci dnes nastoupili k historicky prvnímu utkání play-off v novodobé historii klubu. A zvládli jej na výbornou, Po výhře 8:3 úspěšně vstoupili do semifinálové serie a příští týden v domácí odvetě mají šanci na postup do finále Krajské ligy mužů. Ale jednoduché to určitě nebude, neboť utkání v Lounech bylo mnohem vyrovnanější, než by se dle konečného výsledku mohlo zdát.

Úvodní minuty utkání byly z naší strany poznamenány velkou nervozitou, čehož domácí tým využil a šel do vedení už po 45 vteřinách, kdy využil hned první přesilovou hru. Naštěstí se na hokejky našich hráčů postupně dostavil klid a do konce třetiny jsme otočili stav v náš prospěch.

Druhou třetinu jsme začali úspěšným ubráněním přesilové hry domácího týmu 5 na 3, což nám nalilo další sebedůvěru do žil. O výsledku druhé třetiny, která asi byla rozhodující částí utkání, tak nerozhodla herní převaha, ale střelecká efektivita. Na rozdíl od domácího týmu, kterému jsme sami zbytečnými vyloučeními šance poskytovali, jsme naše šance dokázali proměňovat. V domácím utkání bychom se ale měli zbytečných vyloučení vyvarovat, a nedávat soupeři zbytečné příležitosti ke vstřelení branky.

Třetí třetinu již jsme si pohlídali a nepřipustili zvrat ani zdramatizování utkání.

Děkujeme všem našim fanouškům, kteří nás přijeli do Loun hlasitě povzbudit a věříme, že i v sobotu nás přijdete do hlediště našeho stadionu v co největším počtu podpořit.