HC Draci Bílina - mládež

Vítejte na stránkách hokejového klubu
HC Draci Bílina - mládež
www.hokejbilina.cz

Hokej v Bílině má dlouholetou tradici.

Lední hokej má v Bílině dlouhou tradici, i když se vždy hrál pouze na krajské úrovni. Hrál se na bývalé ploše u dnešního nádraží ČD i v Tyršově zahradě. V roce 1979 byla uvedena do provozu umělá ledová plocha na bývalém pivovarském rybníku. O to se zasloužil, stejně jako o plaveckou halu a další sportoviště bývalý předseda MěNV Gustav Drexler. Lední hokej byl pod hlavičkou TJ Lokomotiva Bílina a v 80. letech měl přípravku, elévy, mladší a starší žáky, mladší a starší dorost a muže. Rozmary počasí však omezovaly možnosti využití umělé plochy. Chybělo zastřešení a také potřebné zázemí. Po roce 1989 začal lední hokej rychle upadat. V roce 1997 skupina nadšenců obnovila tradici ledního hokeje. Jiří Hájek, Jiří Pastor, bratři Anderlové, Jaroslav Hubáček, Zdeněk Procházka, Oldřich Bubeníček, Luboš Uher a další založili HC DRACI BÍLINA. V roce 2001 se hokejoví příznivci dočkali, město Bílina otevřelo nový krytý zimní stadion.

Oddílové úspěchy:

Sezóna 2004/2005: Starší žáci ročníky 1993,1994 - Přeborník Ústeckého kraje